human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

W piątek 1 marca uczniowie z grup francuskojęzycznych wzięli udział w XV Krakowskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Francuskiej.
Był to wspólny wyjazd młodzieży ze szkół krzeszowickich pod opieką  p. Anny Kitki i p. Anny Warzechy.
Naszą  Szkołę reprezentowały Hania Rułka, Oliwia Broda i Ola Chochół, które przepięknie zaprezentowały piosenki Indili i Louane.

Wspólny wyjazd młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach

do Bistro ,,Charlotte’’ w Krakowie.

Crème brulé, croissants, croque-monsieur, croque-madame…

 

Bon appétit!!!

 

Zajęcia dodatkowe dla uczniów z klas 6

Piątek godzina 14:45 w sali 37

Język francuski- rok szkolny 2017/2018

Zmiana od 08 stycznia 2018

Poniedziałek , godz. 15.45 – klasy V- I grupa Podręcznik: kontynuacja Alex, Zoe et compagnie 1

Wtorek, godz. 15.45- grupa klas VI Podręcznik: kontynuacja Super Max 1, następnie Super Max 2

Piątek, godz. 14. 45- klasy V- II grupa Podręcznik: kontynuacja Alex, Zoe et compagnie 1

,,Mały Książę,, - spektakl w Teatrze Współczesnym w Krakowie Uczniowie z grup francuskich z klas 5 i 6 zobaczyli spektakl, który jest autorską adaptacją dzieła, opartą na klasycznej inscenizacji. Multimedialna scenografia wprowadziła nas w trójpłaszczyzność spektaklu, w którym przeplatają się nieustannie trzy wątki fabuły; realistyczny, baśniowy i psychologiczny. Jedno z przesłań Antoine de Saint Exupery: ,, Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu’’

 

Warsztaty teatralne w Teatrze Współczesnym w Krakowie

Sztuka Antoin’a de Saint Exupery ,, Mały Książę’’

Wyjazd : 19 grudnia 2017, godz.14, powrót ok. 19

Koszt: (warsztaty + autokar) – 42 zł

Zapisy: Anna Kitka

Język francuski- rok szkolny 2017/2018

Poniedziałek , godz. 14.45 – klasy V- I grupa

Podręcznik: kontynuacja Alex, Zoe et compagnie 1

Wtorek, godz. 15.45- grupa klas VI

Podręcznik: kontynuacja Super Max 1, następnie Super Max 2

Piątek, godz. 14. 45- klasy V- II grupa

Podręcznik: kontynuacja Alex, Zoe et compagnie 1

WIZYTA GOŚCI Z FRANCJI

17 maja Szkołę Podstawową w Krzeszowicach odwiedzili uczniowie College de Charles Paguy z gminy partnerskiej Chaumes en Brie. Młodzież z Francji przebywała w naszym mieście w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego. Towarzyszyli im opiekunowie: Sylvie Bladek – Polka, nauczycielka niemieckiego, Jeremy Escobar – nauczyciel języka angielskiego i Anna Kitka – nauczycielka francuskiego.

Gości powitała dyrektor Jolanta Żbik, która wraz z wicedyrektor Jolantą Florczak odpowiadała na pytania dotyczące funkcjonowania szkoły. Następnie uczniowie z Francji wzięli udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez Martę Kurek.

Po wspólnym drugim śniadaniu przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali gościom piosenki w języku angielskim i francuskim. Na zakończenie spotkania anglistka Anna Czerwińska przygotowała ciekawy quiz, który wywołał wiele emocji wśród wszystkich uczestników.

Wizyta gości z Francji była świetną okazją do doskonalenia języków obcych

oraz nawiązania wspólnych relacji między uczniami.

Pobyt we Francji

1-7 kwietnia 2017

Juz po raz czwarty grupa młodzieży z Krzeszowic gościła w partnerskiej gminie Krzeszowic- Chaumes en Brie we Francji.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształacecego pod opieką Anny Kitki nauczyciela języka francuskiego i Barbary Dec nauczyciela zajęć artystycznych spędzili niezapomniany tydzień w regionie paryskim. Po raz pierwszy podróż odbyła się samolotem, dla większości było to nowe doświadczenie.

Pobyt został zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum i Stowarzyszenie Chaumes sans frontiere. Kordynatorem ze strony francuskiej była prezes Emmanuelle Person, a ze strony polskiej Anna Kitka.

Uczniowie spali w domach rodzin ze Stowarzyszenia gdzie mogli sprobowac pysznej kuchni francuskiej, a także poćwiczyć język francuski, czasami angielski i migowy

Paryż, misteczko sredniowieczne Provins, spotkanie z burmistrzem w Urzędzie Miejskim, wieczór polsko-francuski, wizyta w parnerskim gimnazjum Verneuil, wspaniała zabawa w Parku atrakcji Asterix na zawsze pozostaną w pamięci.

Pobyt był wspaniałą okazją do doskonalenia języka francuskiego, poznania nowej kultury, obyczajów i nawiązaniu nowych przyjażni polsko-francuskich.

Vive La France et La Pologne !!!

 

,, La greve des becs''- sztuka po francusku w Krakowie

20 marca 2017

W tym roku, w ramach frankofonii, stowarzyszenie Drameducation na nowo zorganizowało wielką trasę teatralną, która zawitała 20 marca do Krakowa! Tym razem ze szwajcarsko-belgijsko-francuskim spektaklem "La grève desbecs". Pod podanym adresem internetowym znajdują się informacje dotyczące tego wydarzenia - https://tourneefrancophonepologne.jimdo.com.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krzeszowicach wspólnie uczestniczyli w tym niezwykłym, francuskojęzycznym przedstawieniu.

Anna Kitka- professeur de francais

 

 

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm