human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Święto Edukacji Narodowej - 14 października to w naszej szkole tradycyjny już dzień, w którym odbywa się uroczystość włączenia pierwszoklasistów w społeczność szkolną, czyli ślubowanie.

W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Najpierw ślubowały dzieci z klasy I a pod opieką wychowawczyni Anny Ochmańskiej. Następnie wystąpili uczniowie z klasy I b przygotowani do uroczystości przez panią Lucynę Stryczek.

Po złożeniu przez pierwszaków  ślubowania na sztandar szkoły, dyrektor Dagmara Brela - Zając dokonała pasowania na uczniów poprzez dotknięcie ramienia każdego z nich specjalnym piórem.

Dzieci przedstawiły przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń krótkie programy artystyczne, podczas których zaprezentowały nabyte

w ciągu pierwszych tygodni nauki umiejętności – śpiew, taniec oraz piękną recytację.

Po występie pełnoprawni już uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne oraz książki i pamiątkowe kubki. Ten szczególny w życiu pierwszaków dzień został upamiętniony na wspólnych fotografiach.

DZIEŃ HISZPAŃSKI W NASZEJ SZKOLE

Z okazji Europejskiego Dnia Języków w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach zorganizowano Dzień Hiszpański pod hasłem „La viva España”. Pomysłodawczyniami tego wydarzenia były nauczycielki języka angielskiego: Alicja Dąbek, Elżbieta Staszczuk i Anna Czerwińska.

Uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty zawierające ciekawostki dotyczące Hiszpanii, natomiast ich starsi koledzy rywalizowali w konkursie „Mistrz angielskiej ortografii”. Klasy 4-8 zaprezentowały w swoich salach kolorowe gazetki tematyczne. Nauczyciele i uczniowie przyszli w tym dniu w ubraniach utrzymanych w kolorach flagi hiszpańskiej - czerwonym i żółtym. Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie oglądali filmy edukacyjne oraz uczyli się piosenki „Hermano Juan”.

Dzięki tej akcji dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat historii i kultury Hiszpanii oraz znanych miejsc i sławnych postaci związanych z tym ciekawym krajem.