NARODOWE CZYTANIE

W tym roku odbyła się dziesiąta edycja ogólnopolskiej akcji publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Ze względów bezpieczeństwa w naszej szkole Narodowe Czytanie miało bardziej kameralny charakter. W ramach lekcji nauczycielki języka polskiego oraz pani bibliotekarka zaprosiły uczniów starszych klas do wspólnej lektury Moralności pani Dulskiej.

Polonistki odczytały uczniom list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który patronuje całej akcji. Następnie zostały przedstawione najważniejsze informacje na temat utworu Gabrieli Zapolskiej. Uczniowie z zainteresowaniem przeczytali fragmenty młodopolskiego dramatu, wcielając się w role bohaterów.

Lekturze towarzyszyła prezentacja telewizyjnej inscenizacji Moralności pani Dulskiej z 2013 r. z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

Narodowe Czytanie stanowiło wspaniałą okazję, by zapoznać uczniów z klasyką polskiej literatury, zwrócić ich uwagę na dbałość o polszczyznę oraz czerpać radość ze wspólnej lektury.