Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Minął czas wakacji, dni wielu wrażeń i wypoczynku.
W środę 1 września nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach
rozpoczęli nowy rok szkolny.

Podobnie jak w poprzednich latach, jego inauguracja została poprzedzona uroczystymi obchodami
82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły również oddali hołd wszystkim poległym, składając kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Po mszy w kościele pw. św. Marcina dzieci udały się do sal lekcyjnych na pierwsze powakacyjne spotkanie ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje na temat organizacji zajęć oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole.

Szczególnie serdecznie zostali powitani pierwszoklasiści rozpoczynający naukę w trzech oddziałach.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały swoje nowe podręczniki, z których będą korzystać w ciągu najbliższych miesięcy.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!